Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

2021 ALL-CONFERENCE TEAMS 

Eastern

 

Position Name Program School Grade
         
Attack Sarah Brosseau Camas Camas HS 11
Attack Kayla Sandland Richland/Hanford Richland HS 12
Attack Ashley Hamilton  Three Rivers   12
Attack Sarah Pokorny Evergreen Evergreen HS 11
         
Midfield Megan Whitman Spokane Stealth Ferris HS 11
Midfield Katie Brosseau Camas Camas HS 9
Midfield Savannah Andrews Three Rivers Southridge HS 11
Midfield Halli Densley Big Cat Mead HS 12
Midfield Elizabeth Roggenbauer Spokane Stealth Lewis & Clark HS 11
Midfield Lauryn Gerry Spokane Stealth Medical Lake HS 11
         
Defense Jaden Rosa Three Rivers   12
Defense Ashley Patterson  Richland/Hanford Hanford HS 12
Defense Piper Lemon Evergreen Heritage HS 12
         
Goalie Coryn French Spokane Stealth Lewis & Clark HS 9

 

 

Independent 

Position Name Program School Grade
Attack Alex Gardner Seatttle Prep Seattle Prepratory School 9
Attack Katy Simpson Overlake Overlake School 11
Attack Gracie Hopkins Eastside Catholic Eastside Catholic HS 11
Attack Fiona O'Donnell Bishop Blanchet Bishop Blanchet HS 12
         
Midfield Elizabeth Kaiser Seattle Prep Seattle Prepratory School 11
Midfield Cate Lewison Lakeside Lakeside School 11
Midfield Lucy Bishop SAAS Seattle Academy  10
Midfield Kaylen Moore Holy Names Holy Names Academy 11
Midfield Olivia Okamoto Overlake Overlake School 11
Midfield Harper Muma Holy Names Holy Names Academy 11
         
Defense Caitlyn Stoutt Eastside Catholic Eastside Catholic HS 12
Defense Katie Field Lakeside Lakeside School 12
Defense Riley Wells Holy Names Holy Names Academy 11
         
Goalie Ruby Loesch Holy Names Holy Names Academy 11


 

Metro

Position Name Program School Grade
         
Attack Amanda Fox Bainbridge Bainbridge HS 12
Attack Maddie Kosloff Garfield The Bush School 10
Attack Alexandra Seifert Roosevelt Roosevelt HS 12
Attack Calef Alesse Roosevelt Lincoln HS 10
         
Midfield Juliet Kilborn Roosevelt Roosevelt HS 10
Midfield Lauren Pujolar Bainbridge Bainbridge HS 11
Midfield Samantha Simpson Ballard Ballard HS 11
Midfield Ada Carr Garfield Garfield HS 11
Midfield Kenzie Dillion Bainbridge Bainbridge HS 12
         
Defense Maggie Reibsamen Bainbridge Bainbridge HS 11
Defense Frannie Clark Ballard Ballard HS 11
Defense Claire Friars Bainbridge Bainbridge HS 11
Defense Emily Fox Bainbridge Bainbridge HS 10
         
Goalie Sam Reibsamen Bainbridge Bainbridge HS 11

 


Nisqually

 

Position Name Program School Grade
         
Attack Chelan Mackey Sumner Sumner HS 12
Attack Jessica Larsen Tahoma Tahoma HS 11
Attack Peyton Tomlinson Puyallup Rogers HS 10
         
Midfield Izzy Bledsoe Puyallup Puyallup HS 12
Midfield Jordie Carter Sumner Bonney Lake HS 12
Midfield Morgan Maxfield Auburn-Riverside Auburn-Riverside HS 11
Midfield Sydney Hazzard Sumner Sumner HS 10
Midfield Mady Prichett Graham-Kapowsin Graham-Kappwsin HS  
Midfield Taylee Alldredge Tahoma Tahoma HS 9
         
Defense Lauren Vargo Puyallup Puyallup HS 12
Defense Megan O'Leary Sumner Bonney Lake HS 12
Defense Valerie Burdge Tahoma Tahoma HS 11
         
Goalie Brynna Nixon Sumner Fife HS 12
Goalie Autumn Wertman Puyallup Emerald Ridge HS 11

 


Peninsula

Position Name Program School Grade
         
Attack Angie Ortiz Peninsula SD Gig Harbor HS 12
Attack MaCaila Beck Curtis Curtis HS 12
Attack Julia Giese Bellarmine Bellarmine Preparatory School 12
         
Midfield Micaela "Ry" Stewart Bellarmine Bellarmine Preparatory School 12
Midfield Hannah Nelson Klahowya Klahowya Secondary School 11
Midfield Ashlyn Lee Bellarmine Bellarmine Preparatory School 12
Midfield Lyla Roy Curtis Curtis HS 12
Midfield Anna Elligsen Peninsula SD Gig Harbor HS 12
Midfield Claire Nelson Bellarmine Bellarmine Preparatory School 10
Midfield Lana Parco Klahowya Klahowya Secondary School 12
         
Defense Rebekah Pubols Curtis   12
Defense Libby Hearon Bellarmine Bellarmine Preparatory School 12
Defense Grace Evenson Peninsula SD Gig Harbor HS 12
         
Goalie Ashley Hammel  Peninsula SD Penincula HS 11

 


North Sound

Position Name Program School Grade
Attack Jessi Daneman Woodinville Woodinville HS 12
Attack Morgan Kombol Anacortes Meridian HS 9
Attack Elizabeth Almstead Snohomish Glacier Peak HS 10
         
Midfield Alyssa Jarvis Woodinville Woodinville HS 11
Midfield Clara Bowser Anacortes Burlington-Edison HS 9
Midfield Piper Mott Snohomish Archbishop Murphy HS 9
Midfield Claire Prentice Woodinville Woodinville HS 12
Midfield Maria Reeves Everett Jackson HS 12
Midfield Kate Schimpf Everett Edmonds Woodway HS 11
Midfield Arizona Kerker Everett Marysville Pilchuck HS 9
         
Defense Lily Riojas Snohomish Archbishop Murphy HS 12
Defense Ava LeDesky Woodinville Woodinville HS 11
Defense Ashlyn LeClercq Anacortes Oak Harbor HS 11
         
Goalie Jada Brandon Woodinville Woodinville HS 11

 


Snoqualmie

Position Name Program School Grade
         
Attack Lauren Park Bellevue Bellevue HS 9
Attack Eden Voss Mercer Island Mercer Island HS 12
Attack Kendal Forrest Mount Si Mount Si HS 11
         
Midfield Annabelle Gersch Mercer Island Mercer Island HS 12
Midfield Anna Simmons Mount Si Mount Si HS 11
Midfield Mindy Weingaertner Bellevue Bellevue HS 12
Midfield Hannah Tiscornia Mercer Island Mercer Island HS 12
Midfield Emme Rezoski Mount Si Cedarcrest HS 12
Midfield Molly Brodsky Mercer Island Mercer Island HS 11
Midfield Natalie Alford NSI Newport HS 12
         
Defense Audrey Nordstrom Mercer Island Mercer Island HS 12
Defense Sierra Rupp Bellevue Bellevue HS 12
Defense Brooklyn Greztic Eastlake Eastlake HS 11
         
Goalie Bailey Showalter Mount Si Mount Si HS 11

 

2020 No Season Due to COVID-19 
2019 All-Conference Players

2018 All-Conference Players

2017 All-Conference Players

2016 All-Conference Players