Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/02/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Auburn, Auburn Riverside HS 7:30p 9:00p  >Varsity>Nisqually> Puyallup Game Auburn Riverside   TD 
Bainbridge Island, Battle Point Park 7:05p 8:35p  >Varsity>Metro> Bainbridge Island Game Roosevelt   MP 
Olympia, RAC Field #3 6:00p 7:30p  >JV> Olympia JV Game Graham Kapowsin JV   KE 
Redmond, Marymoor Park Turf #4 7:30p 9:00p  >JV> Lake Samm JV Game Sumner JV   AE 
Redmond, Overlake School 6:00p 7:30p  >Varsity>Independent> Overlake  Game Eastside Catholic   NR 
Sammamish, Pine Lake Middle school 6:00p 7:30p  >JV> Issaquah JV Game Peninsula SD JV    
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Issaquah Game Mount Si    KG 
Sandpoint , Memorial field  6:00p 7:30p  >Varsity>Eastern> Sandpoint Game Big Cat   BA 
Seattle, Montlake Playfield 3:30p 5:00p  >Varsity>Independent> Seattle Prep Game Mercer Island   SS 
Snohomish, Glacier Peak HS 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> SnoLax Game Woodinville   GH 
Stanwood, Stanwood HS 8:00p 9:30p  >Varsity>North Sound> Stanwood  Game Seattle Academy   MW 
Vashon, Vashon HS 6:15p 7:45p  >JV> Vashon Island JV Game Shoreline JV   MM 
 Tue 05/03/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bellevue, Interlake HS 6:00p 7:30p  >JV> Newport Sammamish Interlake JV Game Bellevue JV   EK 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Newport Sammamish Interlake Game Bellevue   EK 
Covington, Maple View Middle School 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Tahoma Game Klahowya   AC 
Graham, Graham-Kapowsin HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Nisqually> Graham-Kapowsin Game Bethel   KD 
Issaquah, Beaver Lake MS 6:30p 8:00p  >JV> Holy Names JV Game Issaquah JV No Officials  EM 
Redmond, Marymoor Park Turf #2 7:30p 9:00p  >JV> Lake Samm JV Game Ballard JV No Officials  EM 
Seattle, Bishop Blanchet HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Independent> Bishop Blanchet Game Lake Samm    OB 
Seattle, Lakeside HS 5:00p 6:30p  >Varsity>Independent> Lakeside Game Kennedy   CM 
Tacoma, Bellarmine Prep HS 5:30p 7:00p  >Varsity>Peninsula> Bellarmine Prep Game Stadium   ES 
8:00p 9:30p  >JV> Bellarmiine Prep JV Game Woodinville JV   AE 
University Place, Curtis HS Stadium 6:30p 8:00p  >JV> Curtis JV Game Puyallup JV   AE 
8:30p 10:00p  >Varsity>Peninsula> Curtis Game Puyallup    
Vancouver, Heritage High School 7:00p 8:30p  >Varsity>Peninsula> Evergreen Game Camas Illness  EM 
 Wed 05/04/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Auburn, Auburn Riverside HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Auburn Riverside Game Graham-Kapowsin   KD 
BOTHELL, Pop Keeney Stadium 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> Woodinville Game Stanwood    GH 
Mercer Island, Mercer Island HS 6:00p 7:30p  >JV> Mercer Island JV Game Holy Names JV    
Poulsbo, Poulsbo Middle school 7:00p 8:30p  >JV> Curtis JV Game North Kitsap JV   AE 
Sandpoint , Memorial field  5:30p 7:00p  >Varsity>Eastern> Sandpoint Game Gonzaga Prep   BA 
Seattle, Genesee Playfield 5:30p 7:00p  >Varsity>Independent> Seattle Academy Game Seattle Prep    
7:15p 8:45p  >Varsity>Metro> Garfield Game Bellingham   TM 
Seattle, Montlake Playfield 3:30p 5:00p  >JV> Seattle Prep JV Game Lakeside JV   CS 
SEATTLE, Roosevelt High School 7:00p 8:30p  >JV> Roosevelt JV Game Eastlake JV   AE 
Spanaway, Art Crate Field 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Bethel Game Olympia JV   JK 
Woodinville, Woodinville HS 6:00p 7:30p  >JV> Woodinville JV Game TBD   EM 
 Thu 05/05/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bonney Lake, Bonney Lake HS 6:00p 7:30p  >JV> Sumner JV Game Puyallup JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Nisqually> Sumner Game Puyallup    
Gig Harbor, Gig Harbor HS 5:00p 6:30p  >JV> Peninsula SD JV Game Bellarmiine Prep JV   AE 
7:00p 8:30p  >Varsity>Peninsula> Peninsula SD Game Bellarmine Prep   ML 
Sammamish, Eastlake HS Stadium 8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Eastlake Game Overlake    AG 
Seattle, Ballard HS 6:30p 8:00p  >JV> Ballard JV Game Lake Samm JV   EM 
8:30p 10:00p  >Varsity>Metro> Ballard Game SnoLax   AD 
Seattle, Lakeside HS 5:30p 7:00p  >Varsity>Independent> Lakeside Game Bishop Blanchet   CM 
Seattle, Magnuson Park Field #7 3:30p 5:00p  >Varsity>Independent> Holy Names Game Eastside Catholic   NC 
Snoqualmie, Mt. Si HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Snoqualmie> Mount Si  Game Bainbridge Island   MP 
Spokane, South Hill Sports Cmplx 5:00p 6:30p  >Varsity>Eastern> Spokane Stealth Game Gonzaga Prep   HW 
Vashon, Vashon HS 7:30p 9:00p  >JV> Vashon Island JV Game Newport Sammamish Interlake JV due to COVID  EM 
 Fri 05/06/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bellevue, Bellevue HS Stadium 8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Bellevue Game Curtis    
Mercer Island, Mercer Island HS 4:00p 5:30p  >JV> Mercer Island JV Game Issaquah JV    
6:00p 7:30p  >Varsity>Snoqualmie> Mercer Island Game Issaquah   KG 
Seattle, Jane Adams School Grass 5:30p 7:00p  >Varsity>Metro> Nathan Hale Game Bellingham   TM 
Seattle, Montlake Playfield 3:30p 5:00p  >JV> Seattle Prep JV Game Eastlake JV   CS 
Seattle, Roosevelt HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Metro> Roosevelt Game Seattle Academy   DG 
Shoreline, Shorecrest HS A 7:00p 8:30p  >JV> Shoreline JV Game Woodinville JV   AH 
 Sat 05/07/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Auburn, Auburn Riverside HS 12:00p 1:30p  >10U> Auburn 10U Game Mercer Island Black 10U   AP 
Bainbridge Island, Battle Point Park 2:30p 4:00p  >14U > Bainbridge Island Gold 14U Game QAQS 8th 14U   AE 
4:15p 5:30p  >12U> Bainbridge Island 12U Game Silvers (Kitsap) 12U   AE 
5:45p 6:45p  >8U> Bainbridge Island 8U Game Silvers (Kitsap) #2 8U   AE 
Bainbridge Island, Battle Point Park A 1:00p 2:00p  >10U> Bainbridge Island Gold 10U Game QAQS Gold 10U   AE 
Bainbridge Island, Battle Point Park B 1:00p 2:00p  >10U> Bainbridge Island Blue 10U Game Silvers (Kitsap) 10U   AE 
Bellevue, Chinook Middle School 8:30a 9:30a  >12U> Bellevue White 12U Game Overlake 12U   EM 
9:45a 10:45a  >12U> Bellevue Blue 12U Game QAQS 5/6 12U   EM 
11:00a 12:00p  >10U> Bellevue 10U Game Mercer Island White 10U   EM 
Bellevue, Tyee MS 11:00a 12:00p  >10U> NSI 10U Game Lake Samm 10U   AE 
Bellingham, Whatcom College ORCA 11:00a 12:30p  >14U > Whatcom Breakers 14U Game Woodinville 14U    
Bonney Lake, Bonney Lake HS 8:30a 9:30a  >8U> Lake Tapps 8U Game Auburn 8U   AE 
9:30a 11:00a  >14U > Lake Tapps 14U Game Gig Harbor 14U   AE 
11:00a 12:15p  >12U> Lake Tapps 12U Game Gig Harbor 12U   AE 
Bonney Lake, Bonney Lake HS A 8:30a 9:30a  >10U> Lake Tapps 10U Game Gig Harbor 10U   LW( 
Bothell, North Creek HS 1:00p 2:00p  >10U> Northshore 10U Game Mt Si 10U    
2:30p 3:30p  >8U> Northshore Black 8U Game Woodinville Green 8U   AE 
Covington, Maple View MS 12:00p 1:30p  >14U > Tahoma 14U Game Olympia 14U   LB 
Fall City, Chief Kanim MS 10:00a 11:30a  >12U> Mt Si 12U Game NSI 12U   AE 
12:00p 1:30p  >14U > Mt Si 14U Game Northshore White 14U   CB 
Issaquah, Beaver Lake MS 9:00a 10:00a  >10U> ISD 10U Game Eastlake 10U   AE 
10:30a 12:00p  >12U> ISD 12U Game Mercer Island 12U   AE 
12:30p 2:00p  >14U > ISD 14U Game NSI 14U   AE 
Issaquah, Beaver Lake MS B 9:00a 10:00a  >8U> ISD 8U Game Eastlake 8U   AE 
Kirkland, Kirkland Lacrosse Center 11:00a 12:00p  >12U> Lake Samm 12U Game Eastlake 12U   AE 
Sammamish, Eastside Catholic HS 10:00a 11:30a  >14U > Eastside Catholic 14U Game Lake Samm 14U   AE 
SeaTac, N SeaTac Soccer Flds #2 11:30a 12:30p  >10U> West Seattle 10U Game QAQS Maroon 10U   AE 
12:30p 2:00p  >12U> West Seattle 12U Game Doublecrosse Black 12U   AE 
2:00p 3:30p  >14U > West Seattle 7th 14U Game QAQS 7th 14U   AE 
3:30p 5:00p  >14U > West Seattle 8th 14U Game Vashon Island 14U   AE 
Seattle, Montlake Playfield 9:00a 10:00a  >10U> Seattle Wolfpack Purple 10U Game Doublecrosse 10U   AE 
10:00a 11:15a  >12U> Seattle Wolfpack Purple 12U Game Doublecrosse White 12U   AE 
11:30a 1:00p  >14U > Seattle Wolfpack White 14U Game Doublecrosse Black 14U   AE 
1:00p 2:30p  >14U > Seattle Wolfpack Purple 14U Game Eastlake 14U   AE 
Seattle, Queen Anne Bowl 9:00a 10:30a  >12U> QAQS 5th 12U Game Seattle Wolfpack White 12U   AE 
SHORELINE, Shoreline Soccer field B 9:00a 10:00a  >10U> Shoreline 10U Game Anacortes 10U   AE 
11:00a 12:30p  >14U > Shoreline 14U Game Anacortes 14U   KM 
12:30p 2:00p  >12U> Shoreline 12U Game Anacortes 12U   AE 
Snohomish, Valley View MS 9:00a 10:30a  >14U > SnoLax 14U Game Northshore Black 14U   AE 
10:30a 12:00p  >12U> SnoLax 12U Game Northshore 12U   AE 
Tacoma, Bellarmine Prep HS 10:00a 11:30a  >Varsity>Peninsula> Bellarmine Prep Game Camas   DG 
Tacoma, Foss HS 10:30a 11:30a  >10U> Tacoma 10U Game Tahoma 10U    
12:00p 1:30p  >12U> Tacoma 12U Game Puyallup 12U   AE 
2:00p 3:30p  >14U > Tacoma 14U Game Puyallup 14U   TD 
Vancouver, Heritage High School 1:00p 2:30p  >Varsity>Peninsula> Evergreen Game Bethel   EM 
Woodinville, Woodinville City Field 8:30a 9:30a  >10U> Woodinville 10U Game Seattle Wolfpack White 10U   AE 
9:30a 11:00a  >12U> Woodinville 12U Game Everett 12U   AE 
Woodinville, Woodinville City Field B 8:30a 9:30a  >8U> Doublecrosse 8U Game Woodinville White 8U   EM 
 Sun 05/08/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bothell, North Creek HS 1:00p 2:00p  >10U> Northshore 10U Game Mercer Island silver 10U   AE 
Everett, Walter Hall Fields 1:00p 2:00p  >8U> Everett 8U Game SnoLax Black 8U   AE 
2:30p 3:30p  >12U> Everett 12U Game SnoLax 12U   AE 
Mercer Island, Islander MS 9:00a 10:30a  >10U> Mercer Island Maroon 10U Game Mercer Island Black 10U   AE 
10:30a 11:30a  >8U> Mercer Island Black 8U Game Lake Tapps 8U   AE 
3:30p 4:30p  >8U> Mercer Island Maroon 8U Game Lake Samm 8U   AE 
Mercer Island, Islander MS B 3:30p 4:30p  >8U> Mercer Island White 8U Game Northshore White 8U   AE 
Mercer Island, Islander MS Turf 10:30a 12:00p  >14U > Mercer Island 14U Game Bainbridge Island Blue 14U   AE 
Shoreline, Kellogg MS 10:00a 11:00a  >10U> Shoreline 10U Game SnoLax 10U   AE