Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/18/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bainbridge Island, Bainbridge Island HS 7:15p 8:45p  >Varsity>Metro> Bainbridge Island Game Nathan Hale   MP 
Olympia, RAC Field #3 6:00p 7:30p  >JV> Olympia JV Game Graham Kapowsin JV   KE 
Redmond, Marymoor Park Turf #1 7:30p 9:00p  >JV> Lake Samm JV Game Newport Sammamish Interlake JV   AE 
Sammamish, Eastlake HS Stadium 6:00p 7:30p  >JV> Eastlake JV Game Roosevelt JV   AE 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Eastlake Game Mount Si    AG 
Seattle, Montlake Playfield 5:00p 6:30p  >Varsity>Metro> Garfield Game Anacortes   SC 
Spanaway, Art Crate Field 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Bethel Game Newport Sammamish Interlake   JK 
 Tue 04/19/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Auburn, Auburn Riverside HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Auburn Riverside Game Stadium   CW 
Graham, Graham-Kapowsin HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Nisqually> Graham-Kapowsin Game Camas   KD 
Mead, Mt Spokane High School 5:30p 7:00p  >Varsity>Eastern> Big Cat Game Gonzaga Prep   MP 
Redmond, Marymoor Park Turf #2 7:30p 9:00p  >Varsity>Snoqualmie> Lake Samm  Game Issaquah   KG 
Seattle, Ballard HS 7:00p 8:30p  >JV> Ballard JV Game Shoreline JV   CT 
8:30p 10:00p  >Varsity>Metro> Ballard Game Everett   EM 
Stanwood, Stanwood HS 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> Stanwood  Game Bellingham   TM 
Tacoma, Bellarmine Prep HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Bellarmine Prep Game Sumner   ES 
8:00p 9:30p  >JV> Bellarmiine Prep JV Game Sumner JV   AE 
 Wed 04/20/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bellevue, Bellevue HS Stadium 8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Bellevue Game Stanwood    MW 
Graham, Graham-Kapowsin HS 5:00p 6:30p  >JV> Graham Kapowsin JV Game North Kitsap JV   AE 
Kennewick, Church of Nazarene 5:30p 7:00p  >Varsity>Eastern> Three Rivers Game Richland Hanford   SS 
Seattle, Genesee Playfield 5:30p 7:00p  >Varsity>Independent> Seattle Academy Game Lakeside   CM 
SEATTLE, Roosevelt High School 7:00p 8:30p  >Varsity>Metro> Roosevelt Game Nathan Hale   GW 
Snohomish, Glacier Peak HS 7:30p 9:00p  >Varsity>North Sound> SnoLax Game Overlake    HD 
Vashon, Vashon HS 7:30p 9:00p  >JV> Vashon Island JV Game Curtis JV   MM 
Woodinville, Woodinville City Field 5:15p 6:45p  >JV> Woodinville JV Game Ballard JV   CT 
6:45p 8:15p  >Varsity>North Sound> Woodinville Game Ballard   GH 
 Thu 04/21/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Anacortes, Anacortes HS 7:30p 9:00p  >Varsity>North Sound> Anacortes Game Woodinville   GH 
Bellingham, Civic Field 7:30p 9:00p  >Varsity>North Sound> Bellingham Game Overlake    TM 
Bonney Lake, Bonney Lake HS 7:00p 8:30p  >Varsity>Nisqually> Sumner Game Auburn Riverside    
Everett, Kasch Park 7:00p 8:30p  >Varsity>North Sound> Everett Game Tahoma   CL 
Gig Harbor, Gig Harbor HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Peninsula SD Game Klahowya   AC 
8:00p 9:30p  >JV> Peninsula SD JV Game Newport Sammamish Interlake JV   AE 
Puyallup, Emerald Ridge HS 7:30p 9:00p  >Varsity>Nisqually> Puyallup Game Garfield   TD 
Puyallup, Glacier View JHS 6:00p 7:30p  >JV> Puyallup JV Game Garfield JV   TD 
Shoreline, Shorecrest HS A 7:00p 8:30p  >JV> Shoreline JV Game Woodinville JV   EM 
Spokane, South Hill Sports Cmplx 6:00p 7:30p  >Varsity>Eastern> Spokane Stealth Game Sandpoint   HW 
 Fri 04/22/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bainbridge Island, Bainbridge Island HS 7:15p 8:45p  >Varsity>Metro> Bainbridge Island Game Eastlake   AG 
Bellevue, Bellevue HS Stadium 6:00p 7:30p  >JV> Bellevue JV Game Ballard JV   CT 
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Bellevue Game Ballard   AD 
Kirkland, Kirkland Lacrosse Center 7:30p 9:00p  >Varsity>Snoqualmie> Lake Samm  Game Newport Sammamish Interlake   CO 
Mercer Island, Mercer Island HS 6:00p 7:30p  >JV> Mercer Island JV Game Roosevelt JV    
8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Mercer Island Game Roosevelt   SS 
Olympia, RAC Field #3 6:00p 7:30p  >JV> Olympia JV Game Vashon Island JV no officials  EM 
Poulsbo, Strawberry Field 6:00p 7:30p  >JV> North Kitsap JV To Be Rescheduled Bellarmiine Prep JV   EM 
Renton, Liberty HS 8:00p 9:30p  >Varsity>Snoqualmie> Issaquah Game Seattle Academy   KG 
Renton, Maywood MS 6:00p 7:30p  >JV> Issaquah JV Game Tahoma JV   CL 
Seattle, Lakeside HS 5:00p 6:30p  >Varsity>Independent> Lakeside Game Mount Si    CM 
Seattle, Montlake Playfield 5:30p 7:00p  >JV> Garfield JV Game Sumner JV   AE 
Tacoma, Stadium HS 6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Stadium Game Klahowya   AC 
University Place, Curtis HS Stadium 7:00p 8:30p  >JV> Curtis JV Game Peninsula SD JV   AE 
 Sat 04/23/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Anacortes, Anacortes HS Smiley's  9:00a 10:00a  >10U> Anacortes 10U Game Northshore 10U   AE 
Bellevue, Chinook Middle School 9:00a 10:00a  >10U> Bellevue 10U Game Lake Samm 10U   EM 
10:30a 11:45a  >14U > Bellevue 14U Game Lake Samm 14U   AE 
Bellevue, Robinswood 2 (West) 9:30a 11:00a  >12U> NSI 12U Game Lake Samm 12U   AE 
Bonney Lake, Bonney Lake HS 8:30a 9:30a  >10U> Lake Tapps 10U Game West Seattle 10U   AE 
10:00a 11:30a  >14U > Lake Tapps 14U Game Tacoma 14U   AE 
12:00p 1:30p  >12U> Lake Tapps 12U Game Tacoma 12U   AE 
Camas, Cardon Fields  6:00p 7:30p  >Varsity>Peninsula> Camas Game Tahoma   CL 
Everett, Kasch Park 4:00p 5:30p  >Varsity>North Sound> Everett Game Spokane Stealth   HW 
Issaquah, Beaver Lake MS 10:30a 12:00p  >14U > ISD 14U Game Mercer Island 14U   AE 
Lake Oswego, Lake Oswego HS 10:30a 12:00p  >Varsity>North Sound> Woodinville Non-League Lake Oswego   EM 
Mead, Mt Spokane High School 4:00p 5:30p  >Varsity>Eastern> Big Cat Game Richland Hanford   MP 
Mercer Island, Islander MS 9:00a 10:30a  >10U> Mercer Island Black 10U Game NSI 10U   AE 
10:30a 12:00p  >10U> Mercer Island silver 10U Game Auburn 10U   AP 
Mercer Island, Islander MS Turf 9:00a 10:30a  >10U> Mercer Island White 10U Game Seattle Wolfpack Purple 10U   AE 
10:30a 12:00p  >10U> Mercer Island Maroon 10U Game Bainbridge Island Blue 10U   AE 
North Bend, Sirius Sports Complex 4:30p 6:00p  >14U > Mt Si 14U Game NSI 14U   AE 
6:00p 7:00p  >10U> Mt Si 10U Game ISD 10U   AE 
Olympia, RAC Field #3 1:00p 2:30p  >14U > Olympia 14U Game Vashon Island 14U   AE 
Portland, Episcopal School Oregon 4:00p 5:30p  >Varsity>North Sound> Woodinville Non-League Oregon Episcopal School   EM 
Puyallup, Emerald Ridge HS 3:30p 5:00p  >Varsity>Nisqually> Puyallup Game Bellarmine Prep   TD 
5:00p 6:30p  >JV> Puyallup JV Game Bellarmiine Prep JV   TD 
Puyallup, Kalles Junior High 9:30a 10:30a  >10U> Puyallup 10U Game Tahoma 10U    
11:00a 12:30p  >12U> Puyallup 12U Game Tahoma 12U    
12:30p 2:00p  >14U > Puyallup 14U Game Tahoma 14U   AE 
Redmond, Overlake School 9:00a 10:30a  >12U> Overlake 12U Game Mercer Island 12U   AE 
Sammamish, Eastlake Community Field 3:30p 5:00p  >12U> Eastlake 12U Game Mt Si 12U   AE 
Sandpoint , Great Northern Field 11:00a 12:30p  >Varsity>Eastern> Sandpoint Game Richland Hanford   BA 
5:00p 6:30p  >Varsity>Eastern> Sandpoint Game Three Rivers   BA 
Seattle, Genesee Playfield 10:00a 11:30a  >12U> Woodinville 12U Game Seattle Wolfpack Purple 12U   AE 
Seattle, Lower Woodland Park #2 8:00a 9:30a  >14U > Doublecrosse White 14U Game West Seattle 7th 14U   AE 
9:30a 11:00a  >14U > Doublecrosse Black 14U Game West Seattle 8th 14U   AE 
11:00a 12:30p  >12U> Doublecrosse Black 12U Game Bainbridge Island 12U   AE 
12:30p 2:00p  >12U> Doublecrosse White 12U Game Bainbridge Island 12U   AE 
2:00p 3:00p  >10U> Doublecrosse 10U Game Bainbridge Island Gold 10U   AE 
3:30p 5:00p  >14U > Seattle Academy 14U Game Bainbridge Island Blue 14U   AE 
Silverdale, Klahowya HS 5:00p 6:30p  >12U> Silvers (Kitsap) 12U Game University Place 12U   AE 
Sumner, Sunset Stadium 10:00a 11:30a  >Varsity>Nisqually> Sumner Game Spokane Stealth    
University Place, Curtis HS Stadium 3:00p 4:30p  >14U > University Place 14U Game Gig Harbor 14U   JO 
University Place, Narrows View Interm 10:00a 11:00a  >10U> University Place 10U Game Tacoma 10U   AE 
Vancouver, Heritage High School 3:30p 5:00p  >Varsity>Peninsula> Evergreen Game Tahoma   CL 
Woodinville, Woodinville City Field 10:00a 11:00a  >10U> Woodinville 10U Game SnoLax 10U   AE 
 Sun 04/24/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Anacortes, Anacortes HS Smiley's  10:30a 12:00p  >12U> Anacortes 12U Game Everett 12U   AE 
Auburn , Game Farm Park 10:30a 12:00p  >10U> Auburn 10U Game Gig Harbor 10U   AP 
Bellevue, Highland MS Turf 1:30p 2:30p  >12U> Bellevue White 12U Game Seattle Wolfpack White 12U   EM 
3:00p 4:00p  >12U> Bellevue Blue 12U Game NSI 12U   EM 
Bothell, North Creek HS 1:00p 2:30p  >14U > Northshore Black 14U Game Whatcom Breakers 14U    
2:30p 4:00p  >14U > Northshore White 14U Game Whatcom Breakers 14U    
5:00p 6:00p  >12U> Northshore 12U Game Stanwood 12U   AE 
Covington, Maple View MS 11:00a 12:00p  >10U> Tahoma 10U Game Silvers (Kitsap) 10U    
Mercer Island, Islander MS Turf 9:00a 10:30a  >14U > Mercer Island 14U Game Eastlake 14U   AE 
Redmond, hartman park 9:30a 10:30a  >10U> Lake Samm 10U Game Eastlake 10U   AE 
10:30a 11:30a  >12U> Lake Samm 12U Game ISD 12U   AE 
Seattle, Montlake Playfield 1:30p 2:45p  >14U > Seattle Wolfpack Purple 14U Game Bainbridge Island Gold 14U   AE 
2:45p 4:00p  >14U > Seattle Wolfpack White 14U Game Woodinville 14U   AE 
4:00p 5:00p  >10U> Seattle Wolfpack Purple 10U Game Bainbridge Island Gold 10U   AE 
Seattle, Montlake Playfield B 4:00p 5:00p  >10U> Seattle Wolfpack White 10U Game QAQS Maroon 10U   AE 
Tacoma, Hunt Middle school 10:00a 11:30a  >12U> Tacoma 12U Game Gig Harbor 12U   AE 
12:00p 1:30p  >14U > Tacoma 14U Game Gig Harbor 14U   AE 
Vashon, Vashon HS 2:00p 3:30p  >14U > Vashon Island 14U Game University Place 14U   JO